Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Forman a Ivana Štenclová: Cut out

6. 12.-6. 1. / Galerie Peron /

Do 6.1.2017 bude v Galerii Peron,  U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná skvělá výstava obrazů Pavla Formana a Ivany Štenclové: Cut out. Jedná se o společné i samostatné práce.

Ivana Štenclová (1980), studovala v letech 1999-2005 na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru kresby prof. Jitky Svobodové a kresba také dodnes zůstává jejím stěžejním vyjadřovacím prostředkem.

Hlavním a stálým námětem tvorby jsou mezilidské, především pak rodinné vztahy. Momenty všedních dnů, které překonaly svou pomíjivost a staly se nezapomenutelnými. Dominantním materiálem posledního období se stal plech, který je využíván jako podklad, šablona, či je z něj perforací laserem extrahována kresba, kterou autorka dále zpracovává a vrství mnohdy až do reliéfních objektů. Štenclová je zastoupena v mnohých českých i zahraničních sbírkách. Za svou diplomovou práci získala Cenu Josefa Hlávky.   http://www.stenclova.cz/

Malíř Pavel Forman se narodil v Bruntále roku 1977. Výtvarné umění studoval na univerzitách v Čechách (Palackého Univerzita v Olomouci) a v Německu (Humboldt University Berlin a Universität der Künste). Za svůj život realizoval mnoho výstav a to jak v České Republice, tak v zahraničí (Portugalsko, Dánsko, Německo…). Zároveň je autorem několika básnických sbírek.

(Zdroj: www.pavelforman.freepage.cz)

www.peron.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Forman a Ivana Štenclová: Cut out