Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Baňka: Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře

3. 11.-6. 12. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 6. 12. 2022 je ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Pavel Baňka: Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře.

Výstava v pražské Fotograf Gallery představí Pavla Baňku nejen jako významného českého fotografa, jehož dílo je zastoupeno v řadě fotografických sbírek po celém světě, ale i jako neúnavného networkera, který přispěl k formování českých dějin fotografie posledních několika dekád svou dlouholetou pedagogickou i organizátorskou činností.

Kromě jeho vlastní tvorby výstava prezentuje i snímky dokumentující dění na fotografické scéně, jehož byl často spolutvůrcem a zároveň díla již nežijících kamarádů fotografů Pavla Diase, Ivana Lutterera, Jana Malého, Jiřího Poláčka a Jana Reicha, která Baňka srovnává s vlastními fotografiemi.

„Na Pavlu Baňkovi mě vždy nejvíc fascinovala touha a schopnost dávat dohromady lidi různých generací a názorů, vytvářet prostor pro diskuzi a svým příkladem motivovat ostatní, aby tvrdě pracovali. ​​Spolek Fotograf založil a dlouhá léta vedl spolu s absolventy, které potkal jako vedoucí ateliéru fotografie na ústecké univerzitě. Přestože sám fotografii nestudoval, jako pedagog ovlivnil spoustu studentů, nejen u nás, ale také třeba v Americe, kam se dostal už v osmdesátých letech, nebo v Británii,” vysvětluje kurátorka výstavy Hana Buddeus.​​Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Baňka: Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře