Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž PauloM Artist: Abstrakcia

13. 2.-12. 3. / Slovenský dům / Malba

Do 12. 3. 2024 je ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná velmi zajímavá výstava PauloM Artist: Abstrakcia bez hraníc.

Ide o výstavu obrazov mladého slovenského autora, žijúceho v Prahe, Pavla Magdu, ktorý používa umelecké meno PauloM Artist.

Paulomartist

Pocházím z východního Slovenska nedaleko Tater, avšak již několik let žiji a působím v České republice v Praze, kde vystupuji pod přezdívkou Paulo M Artist. Jsem úspěšným a současným autorem zabývajícím se primárně abstraktním výtvarným uměním. V rámci své tvorby pracuji výhradně s akrylovými barvami na plátno. Na začátku své tvorby jsem na plátnech zobrazoval zejména přírodní motivy, jako např. květiny, louky, přírodní scenérie či moře. Postupem času jsem však přesedlal do sféry abstrakce a abstraktních motivů, neboť mě pohltila a fascinovala malířská svoboda, kterou abstraktní umění skýtá. Při tvorbě svých obrazů nikdy nevím, jak bude konečné dílo vypadat, což mi do života přináší adrenalin a energii do další umělecké tvorby.

Za sebou mám přes 25 realizovaných výstav a několik desítek prodaných obrazů. Své obrazy vystavuji primárně v Praze, avšak v poslední době se zaměřuji i na lokality mimo hlavní město a rozšiřuji tak povědomí o své tvorbě i do ostatních krajů ČR, stejně tak i do zahraničí. Často slýchám velmi pozitivní ohlasy od široké veřejnosti, což mě motivuje v další tvorbě. Veřejnost mé obrazy shledává jako originální, zajímavé svou barevnou kombinací a stylem, a hodné zamyšlení. 

Své obrazy vystavuji primárně v interiérech kvalitních kaváren či luxusních hotelů v Praze, navázal jsem však také cennou spolupráci se Státním zámkem Opočno nebo románským hradem Seeberg, kde byly mé obrazy k vidění zasazené v historickém rámci těchto krásných a ceněných objektů. Mé obrazy jsou taktéž přítomny v soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí (např. v Rakousku, Slovensku, Polsku či Německu).

Má tvorba je poskládána z mých aktuálních pohledů na svět a momentálních nápadů, které ovlivňuje má nálada. Doušek kvalitního vína a smyslná vážná hudba dávají svým spojením mysli a tělu harmonii, a určují, kterým směrem a kterou barvou se štětec po plátně vydá…

https://www.facebook.com/paulomartist/

PaulomartistFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž PauloM Artist: Abstrakcia