Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Paul Balev: Expression in Color

18. 8.-8. 9. / Galerie Artinbox / Malba

Do 8. 9. 2023 je v galerii Artinbox, Perlová 3, Praha 1, ve spodním sále pod schody, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Paula Baleva: Expression in Color.  Otevřeno úterý – čtvrtek 16 – 18 h., nebo po předchozí domluvě.

Text Heleny Staub k výstavě: 

Paul Balev – Umělecká odolnost úžasného života
 
Paul Balev, narozený v roce 1939 v Kyjevě, nyní 84letý, ztělesňuje život nasáklý jedinečnými zážitky a nevyčerpatelnou kreativitou. Jeho bouřlivá cesta začala v temném období, kdy byl nucen opustit rodné město kvůli německému útoku na Ukrajinu. Po boku svých rodičů architektů našel útočiště v Německu, kde díky své vytrvalosti a vynalézavosti přežili.
 
V roce 1955 Paul Balev a jeho rodiče začali znovu tím, že se přestěhovali do New Yorku. V metropoli, která nikdy nespí, jeho talent architekta vzkvétal prostřednictvím řady pozoruhodných architektonických projektů, i když jeho jméno často zůstávalo ve stínu. Nesmazatelný otisk, který zanechal na panorámě města New Yorku, svědčí o jeho tichém, ale významném přínosu pro architektonickou scénu.
 
Duše Paula Baleva se však neomezuje pouze na funkční design a strukturu. V tajnosti pěstoval vášeň pro malbu, své emoce a své zkušenosti směřoval do živých a expresivních pláten. Dnes, po letech tiché oddanosti umění, je Paul Balev připraven sdílet svůj vnitřní svět s veřejností. Výjimečná výstava jeho obrazů se uskuteční v Praze, v galerii ARTINBOX, a nabídne tak vzácnou příležitost objevit samotnou podstatu jeho uměleckého projevu.
 
Díla Paula Baleva, hluboce ovlivněná jeho osobním příběhem a jeho odolností tváří v tvář nepřízni osudu, jsou pozvánkou k prozkoumání složitosti lidských emocí prostřednictvím palety vizionářského umělce. Každý obraz vypráví jedinečný příběh, fragment jeho života a jeho umělecké cesty.
Je nám ctí vám představit vizuální pohled na jeho práci spolu s naším upřímným obdivem k osobě, kterou se stal. Plátna vystavená v galerii jsou mnohem více než pouhými uměleckými výtvory – jsou svědectvím neobyčejného života a nezdolné síly umění.
 
Srdečně vás zveme, abyste se připojili k této oslavě kreativity a houževnatosti Paula Baleva, který přeměnil těžkosti v paletu zářivých barev a nápadných emocí.
Helena Staub, Praha srpen 2023
 
Kurátorky: Nadia Rovderová & Helena Staub , technická spoluprace Antonín Vrňák.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Paul Balev: Expression in Color