Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Patrik Hábl: Nepravděpodobný Rozměr

19. 9.-19. 10. / Galerie Via Art / Instalace

Do 19.10.2016 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá výstava s instalací Patrika Hábla: Nepravděpodobný Rozměr.

Je pravděpodobné, aby byl v galerii obraz, který se tam nevejde? Je velikost obrazu omezená prostorem? Jak malý je malý obraz? Otázky měřítka otevírá výstava „Nepravděpodobný rozměr“, která se kromě formy obrazu zaměřuje i na jeho obsah a možnosti zprostředkování „tváře v krajině“ od nejabstraktnější polohy až po tu nejrealističtější.

Tři obrazy, tři nepravděpodobné rozměry. Jeden tvoří diagonálu přes celý prostor galerie, druhý vymezuje její výšku, třetí vrství malířské plány do hloubky.

Patrik Hábl (1975) vystudoval VŠUP u prof. Pavla Nešlehy, absolvoval roční školení v grafickém ateliéru Mikoláše Axmanna, rok navštěvoval Akademii Muchina v Petrohradu a rok pražskou AVU, ateliér Vladimíra Kokolii. Momentálně pedagogicky působí na VŠUP. Jeho tvorba je výsadně abstraktní, oscilující na pomezí malby a grafiky. Svým malířským dílem navazuje na Josefa Šímu, Václava Boštíka a Vladimíra Kokoliu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Patrik Hábl: Nepravděpodobný Rozměr