Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Patrik Hábl: Meziprostory

Do 10. 10. 2022 bude v Mars science laboratory, Dělnická 27, Praha 7, po zájemce přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Patrika Hábla: Meziprostory.

Existuje staré čínské přísloví, které tvrdí: „V nebi je ráj a na zemi je Hangzhou (Chang-čou) a (Su-čou).“ Masivní skalní útesy vystupují z mlhy a jsou porostlé pokroucenými borovicemi, které dosahují stáří až 1500 let. Tato místa jsem nikdy neviděl, pouze jsem si je vysnil. Později jsem byl konfrontován s obdobným typem krajiny.

Výstava vzniká paralelně s tokijskou výstavou, která je také zaměřena na Kakejiku, které vznikly během autorova pobytu v Japonsku. Výstava je instalací velkoformátových svitků asijských krajin, které tvoří jakýsi prostorový labyrint, ať už ten přírodní nebo městský. Meziprostor, ve kterém se divák může ocitnout, procházet nebo i ztratit. Prostor, který bude zahuštěn obrazem. Divák může obraz číst vertikálně a v průhledech zaznamenávat řazení vertikálního čtení, jako když prochází lesem a skrze stromy vidí další krajinu.

Vstup do galerie po telefonické domluvě.
+420 725 802 218


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Patrik Hábl: Meziprostory