Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pasta Oner > Near to Heaven (pouze do 20.11.2016)

Pouze do neděle 20.11.2016 bude ve White Pearl Gallery v Art Districtu Pragovka, Kolbenova 34A, Praha 9, přístupná skvělá výstava Pasty Onera > Near to Heaven. Galerii najdete v prostředním křídle Pragovky, vchod je v jeho zadní straně (myšleno souběžně s Kolbenovou)

PASTA ONER představuje své působení ve vznikajícím kulturním centru PRAGOVKA ART DISTRICT exkluzivní dlouho utajovanou pop-up výstavou v nové White Pearl Gallery!

V nové sérii obrazů, představených v rámci výstavy Near to Heaven, se Pasta Oner představí ve formálně mnohem aktuálnější podobě. Posunutím své rétoriky nevybíravým směrem a mnohem minimalističtí, převážně monochromatickou vizualitou, upřednostňuje Pasta nově spíše koncepční stránku svých děl a nově pracuje se speciální technikou leptání polystyrenu. „V době, kdy žijeme v tzv. „post-truth-society“, tedy v éře, v níž „pravda“ přestává být hodnotou a opěrným bodem pro komunikaci jakéhokoliv politického či společenského programu, a současně v době, v níž se hovoří o selhání (řekněme převážně politických) elit v schopnosti komunikovat realisticky argumentované postoje v širším kulturním dialogu, ukazuje Pasta pevné stanovisko vůči dnešní (pravděpodobně nejen západní) civilizaci způsobem, který stále zůstává srozumitelný. Jeho díla přestávají být líbivá, jdou na dřeň, někdy se až „rozpouští ve formě“, převyprávějí dřívější mýty a narativy“, dodává kurátor výstavy Pavel Kubesa.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pasta Oner > Near to Heaven (pouze do 20.11.2016)