Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Paky Vlassopoulou: Be quiet

24. 3.-7. 5. / Nevan contempo / Instalace

Do 7.5.2016 bude v Galerii Nevan Contempo, U rajské zahrady 14, Praha 3, přístupná výstava Paky Vlassopoulou: Be quiet .

Přikazovací tón názvu výstavy řecké umělkyně Paky Vlassopoulou Be quiet svádí pozornost ke způsobům řešení aktuálních problémů Řecka, obecné problematiky mobility 21. století a také k zacházení s exponovanou a znovu expandující oblastí sochařství.
– – –
Paky Vlassopoulou (narozená 1985 v Řecku, žije v Athénách). Její práce se zabývá sochařstvím a problematikou jazyka, která je s ním spjata. Objekty přesahují vlastní formu a mohou být také vnímány jako slova a hmotné výpovědi. Práce Paky Vlassopoulou zkoumá a prozrazuje trvale složité vztahy mezi sochou, tělem a neadekvátností řeči či jazyka. Umělkyně se zúčastnila skupinových výstav v Řecku i v zahraničí, mezi nimi “Reverb: New Art from Greece” (Boston, USA/ 2014, kurátorky Evita Tsokanta, Eirene Efstathiou), “A thousand doors” (Gennadius Library, Athény/ 2014, kurátorka Iwona Blazwick,), “Afresh, A new generation of Greek artists”(National Museum of Contemporary art, Athény/ 2013, kurátorky Daphne Vitali, Tina Pandi, Daphne Dragona). Se svými kolegy umělci Chrysanthi Koumianaki a Kosmasem Nikolaou provozují v Athénách, Exarcheii nezávislý prostor pro umění 3 137, který založili v roce 2012.
pakyvlassopoulou.wordpress.com

Doprovodný program:

Chrysanthi Koumianaki, Kosmas Nikolaou & Paky Vlassopoulou – 3 137
prezentace a diskuze
Ateliér fotografie, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
úterý 29. 3., 14 h
Prezentace společného projektu a ateliéru tří umělců 3 137 a rozprava o athénské umělecké scéně, institucích, strategiích a programu uměleckých iniciativ, politických změnách a výstavě documenta 14.
3137.gr

Paky Vlassopoulou – Aquarium
komentovaná prohlídka výstavy s umělkyní a kurátorkou Edith Jeřábkovou
Nevan Contempo, U Rajské zahrady 14, Praha 3
úterý 29. 3., 18 hFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Paky Vlassopoulou: Be quiet