Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ozlem Akin: Punnatural History

Do 22.3.2020 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá a fakt hustá výstava Ozlem Akin: Punnatural History.

Ozlem Akin je multimediální umělkyně a sochařka pocházející z Turecka, kde vystudovala filmovou tvorbu. Aktuálně žije a tvoří v Praze. Ve své tvorbě zkoumá spojitost mezi fyzickou a psychickou křehkostí. Zajímá se o smrtelnost člověka a živých bytostí obecně a pomíjivost materiálního světa, a to vše s nadhledem a surrealistickým humorem. Její díla jsou často inspirována současnou politickou situací ve světě, ale také historií medicíny či muzeologie. Na výstavě v Kavárně co hledá jméno se budete moci podívat na její kabinet kuriozit, který je tvořen z bizarních miniaturních sošek vzniklých z nalezených předmětů. Kromě této instalace se můžete těšit také na klasické malby na plátně, které budou zdobit prostory galerie kavárny.

Kurátor výstavy: Vojta Fiala
Dudes&Barbies Gallery
Kavárna co hledá jménoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ozlem Akin: Punnatural History