Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ové Pictures (Michaela Čopíková a Veronika Obertová): Hľadanie krásy v Prahe

Do 1.6.2018 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá multimediální výstava Ové Pictures (Michaela Čopíková a Veronika Obertová): Hľadanie krásy v Prahe.

Autorky multimediálneho projektu a výstavy Michaela Čopíková a Veronika Obertová (Ové Pictures) vychádzajú z princípov animácie a vytvárajú interaktívne inštalácie sústredené okolo hlavného motívu hľadania krásy v nových kontextoch. Využívajú historické optické hračky ako zoetrope, flip book a diorámu a pretvárajú ich do súčasnejšej interaktívnej podoby. Projekt vytvorili v spolupráci s kurátorkou Máriou Riškovou (SCD) a tímom ďalších odborníkov. Súčasťou je aj online galéria GIF-ov venovaných kráse, ktorú tvoria samotní návštevníci.

Výstava sa koná v rámci oslavy výročí: 100. výročie založenia ČSR a 25. výročie vzniku Slovenskej republiky.

Pripravili Slovenské centrum dizajnu v Bratislave v spolupráci s SI Praha, MZVaEZ SR a MK SR.

www.ovepictures.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ové Pictures (Michaela Čopíková a Veronika Obertová): Hľadanie krásy v Prahe