Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele

Do 29.4.2017 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele.

Výstava v Galerii Českých center se koná při příležitosti 111. výročí narození předního izraelského grafika Otte Wallishe (1906–1977), který pocházel ze Znojma.

Přední izraelský grafik Otte Wallish se narodil ve Znojmě v roce 1906. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni, na začátku 30. let si otevřel vlastní grafické studio v Praze a intenzivně spolupracoval s Židovským národním fondem. Navrhoval především reklamní letáky, filmové plakáty a graficky upravoval knihy. V roce 1934 se přestěhoval do mandátní Palestiny, kde pokračoval ve své tvorbě. V roce 1948 graficky navrhl listinu vyhlašující vznik státu Izrael, dále vytvořil první izraelské známky, mince a podílel se na návrhu znaku izraelské policie. Vedle státních zakázek se rovněž věnoval komerčním projektům – vytvořil několik stovek plakátů, přičemž některé z nich patří k ikonám grafického designu v Izraeli.

Akce koná pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael v České republice.

Doprovodný program

19. 4. 2017 od 17.00
Přednáška Sionistický skauting v meziválečném Československu – Jitka Radkovičová

25. 4. 2017 od 17.00
Otte, přejeme vše nejlepší! – komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy – PhDr. Eva Janáčová, Ph.D.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Otte Wallish: Zapomenutý pozdrav z Izraele