Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Oto Sládek: Fotografie

7. 2.-28. 2. / Palladium / Fotografie

Do 28. 2. 2023 je v Zóně ve 2.patře NC Palladium, Náměstí republiky 1, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Oto Sládka.

Oto Sládek (nar. 1972)

Poloprofesionální fotograf, kybernetik, básník, cestovatel. Pochází z Východních Čech a žije v Pardubicích. Stylově se zaměřuje na minimalismus a „contemplative photography“ s občasnými přesahy do dalších směrů např. výrazně graficky a barevně pojímaná street fotografie. Za svoje současné fotografické vzory označuje především J. Maisela, V. Birguse, R. Kalhouse. Z historických pak zejména J. Funkeho.

Fotografii se věnuje dlouhodobě. Díky své profesi jednak hodně cestuje zejména po severní polokouli, a také se dostává na nezvyklá místa, od pouští, po tundru, od industriálních objektů, až po galerie, kde hledá motivy pro svoji tvorbu. Vizuální přístup vždy kombinuje s krátkou textovou poetickou formou, která dotváří individuální zápisky místa, dojmů z atmosféry. Tato tvorba „náznaků“ se s fotograficky minimalistickou formou dobře doplňuje. Inspirací je mu „toulání“, tak trochu ukradené chvilky, kdy může „přepnout“ na téměř podprahové vnímání světa a struktur okolo nás. Typickou součástí jeho fotografií je pak určitá „hra“ se saturací. Posledních 11 let fotografuje výhradně na techniku Fujifilm.

https://www.otosladek.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Oto Sládek: Fotografie