Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Open Studio – Vladimír Strejček: ZAB ZLO

16. 11.-30. 11. / Ex Post / Ilustrace

Do 30. 11. 2022 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a silná výstava Vladimíra Strejčka: ZAB ZLO.

Dalšího Open Studia v Ex Post využil ilustrátor, kreslíř, lektor na Scholastice – hlava, srdce a pěst studia DRAWetc; Vladimír Strejček.
 
“V duchu automatismu a myšlenkové improvizace budu den po dni zaznamenávat příběh, který ještě neexistuje. Božský formát sedmi dnů pro práci je jediným limitem. Cílem je jakýsi „sedmideník“ zachycující proces.
Návštěvník tak může vstoupit do mého prostoru a zkusit ovlivnit vývoj mého přemýšlení.“ Říká Vladimír Strejček o jeho performativním pobytu v Ex Post.
Pomyslnou metou happeningu byla vernisáž, která proběhla 16. listopadu, kdy autor představil dílo, jehož nosným mottem má být ZAB ZLO!
 
Open Studio v Ex Post dává možnost umělcům pracovat a prezentovat se v relativně velkém prostoru na Praze 1.
Na dobu dvou až tří týdnů tak mají k dispozici 65 m2 v centru města, kde mohou své projekty připravit, představit svým vlastním hostům, ale i návštěvníkům kulturního centra.
 
Vladimír Strejček (*1978)
Absolvent Výtvarné školy Václava Hollara, student katedry animace na FAMU. Inicioval vznik vizuálního studia DRAWetc.,spřízněné kreslířské soutěže RAW (RawArtWrestling) a spoluzakládal etc. galerii. V současné době se věnuje ilustraci, kresbě, komiksu a malbě. Působí jako pedagog na VOŠ Scholastika kde vyučuje Kreativní myšlení a praxe.
Instagram: @vladimir_strejcek


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Open Studio – Vladimír Strejček: ZAB ZLO