Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondřej Michálek: Deep Love

Do 10. 4. 2024 je v kulturním a gastro prostoru Gram, Záhřebská 23, Vinohrady – Praha 2, k vidění velmi zajímavá a energická výstava Ondřeje Michálka: Deep Love.

Výstava DEEP LOVE: Propojení umění s ochranou oceánů

Autor: Ondřej Michálek | www.miosigned.com

Kurátor: Kristína Kadáková

Výstava DEEP LOVE slibuje spojení umění s hlubšími myšlenkami o současném světě a zároveň poskytne podporu pro organizaci Seaspiracy, zabývající se ochranou oceánů. Mio přispěje částí z výtěžku z prodeje svých děl této důležité environmentální misi.

Mio aktivně působí na výtvarné scéně již téměř deset let a jeho tvorba se neustále vyvíjí a mění, přičemž si stále udržuje svůj osobitý rukopis. V rozhovoru se umělec vyjádřil k procesu tvorby, své inspiraci a důležitosti vyjadřování emocí prostřednictvím umění.

Charakteristika tvorby a inspirace
Mio se momentálně inspiruje mořem a oceány, a to jak jejich fyzickými atributy, tak i emocionálním podtextem. Jeho práce vystupuje zejména kresebně, figurativně a dynamicky, kde každý obraz začíná vizualizací v jeho mysli, před tím než se promítne na plátno. Své motivy pak kreslí přímo na plátno bez použití referencí.

Vliv na společnost a environmentální podnět
Jeho díla reflektují nejsilnější lidské emoce, zejména lásku, kterou považuje za důležitou z hlediska vyvažování nálad ve společnosti. Umění by mělo podle Mia motivovat k pozitivním akcím a otevírat témata, jako je ochrana oceánů.

Stropní obraz – DEEP LOVE FROM ABOVE
Zvláštní pozornost bude věnována přes čtyři metry velkému, stropnímu obrazu nazvanému DEEP LOVE FROM ABOVE. Mio se inspiroval renesančními stropními malbami, které se v současném umění téměř nevyskytují. Jeho úmyslem je přinést nový pohled a vyvolat zájem diváků o spojení lásky a oceánů. „V tomto neobvyklém konceptu se návštěvníci ocitají pod hladinou, přičemž však vnímají hloubku nad sebou. Je to jako koukat nahoru do hloubky, což přináší zajímavý paradox zážitku – být pod vodou a přesto se dívat nahoru na hloubku.“

Seaspiracy a její role na výstavě
Celosvětová organizace Seaspiracy, známá díky stejnojmennému dokumentárnímu filmu, je partnerem výstavy. Jejím cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany oceánů a podněcovat k zodpovědnějšímu přístupu k rybolovu. Při zakoupení díla z výstavy přispíváte organizaci SEASPIRACY na podporu záchrany oceánského a mořského ekosystému.

Těšíme se na setkání s uměleckým dílem Ondřeje Michálka na výstavě Deep Love, která slibuje nejen vizuální potěšení, ale i reflexi nad stavem naší planety.

Pro více informací:

Kristína Kadáková
Kurátorka galerie

Web: https://www.dudesandbarbies.gallery/mio-ondrej-michalekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondřej Michálek: Deep Love