Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondřej Kubíček: Hrátky s řetízkem

Do 29.2.2020 bude v Divadle v řeznické, Řeznická 17, přístupná zajímavá výstava Ondřeje Kubíčka: Hrátky s řetízkem. Výstava je přístupná vždy večer před a po představením.

Ondřej Kubíček, narozený roku 1967 se zabývá fotografií od svých patnácti let. Žije mezi San Franciskem a Prahou. V osmdesátých letech chodil do lidové školy umění k profesoru Šmokovi a v roce 1988 začal studovat Katedru kamery na FAMU. Na jaře 1989 však emigroval do USA a školu nedokončil. V Americe začínal v Chicagu jako číšník v české restauraci, ale brzy se začal přibližovat zpátky k oboru. Nejdříve jako laborant v prestižní černobílé laboratoři Gamma a později se dostal i k filmu. Velký zlom načal, když si ho Miroslav Ondříček vzal jako asistenta svého filmu. Poté přišlo stěhování do New Yorku a přijetí do kameramanského odboru IATSE, což je nezbytné k práci na velkorozpočtových filmech. Koncem devadesátých let se začal zajímat o počítačové a vizuální efekty a rozhodl se přestěhovat do San Franciska zrealizovat svůj sen – pracovat ve firmě George Lucase – Industrial Light & Magic. To se mu nakonec podařilo a pracuje tam stále.

Po celou dobu svého tvůrčího života se věnuje fotografii čímž vyrovnává převážně technický charakter práce v oboru filmových vizuálních efektů.

Všechny ukázky z výstavy: HonzaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondřej Kubíček: Hrátky s řetízkem