Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondřej Fábry: Cesta jako cíl

Do 30. 10. 2021 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Ondřeje Fábry: Cesta jako cíl.

CESTA JAKO CÍL, tak se jmenovala kniha, kterou jsem dostal v roce 2016 a změnila můj dosavadní život. Najednou jsem objevil školu, kde je všechno jinak! Kam jsem chtěl patřit. Dnes, po pěti letech, jsem toho všeho součástí. A prostřednictvím mé první sólové výstavy zvu i Vás na cestu. Na cestu, kterou si prostřednictvím každoročních školních výjezdů opakujeme stejně spolehlivě, jako se mění roční období.

“Úvoďák, zdravoťák, umělecký výjezd, lyžák, expedice.” – pět výjezdů Přírodní školy.

Na cestu, kde není nejdůležitější něčeho za každou cenu dosáhnout, nýbrž záměr, úsilí a nadšení pro věc může být samotným cílem. 

Cesta k této výstavě trvala přes rok. Většina obrazů vznikla na cestě (v Německu, kde jsem loňský rok studoval). Jsem na začátku, jsem na cestě, poznávám nové a učím se. 

Výstava měla být cíl, ale není – je to jen jedno krátké zastavení,..protože cíl je konec, a cesta pokračuje pořád dál…

Ondřej Fábry, student Gymnázia Přírodní školy, se v rámci své profilové práce věnoval tématu graffiti. V rámci této práce napsal text „Z ulice do galerie“, která pojednává o tom, jak se z pouličních vandalů stali etablovaní umělci (Michal Škapa, Jan Kaláb, EPOS257). Vytvořil i soubor děl, které teď představuje na své první sólové výstavě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondřej Fábry: Cesta jako cíl