Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondra Michálek aka Mátový vlk: PassionFruit

13. 7.-17. 8. / Josie bar / Malba

Do 17.8.2018 bude v Josie Baru, Chlumova 9, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Ondry Michálka aka Mátového vlka: PassionFruit.

PassionFruit – Mátový Vlk
Tato výstava vychází z autorova příběhu, který se odehrává na pomyslné hraně snu a smrti. Kdy a jak se dá tato hranice porušit? Ukazuje naše snažení žít ve svém ideálním snu. Jenže život nám utíká mezi prsty a my ani nevíme, kdy smrt zasáhne. Na druhou stranu je tady stále „reálno“ reálný svět, který neustále a opakovaně sny nabourává, leckdy je zcela ničí. De facto realita bourá sen, který chce člověk žít. Z tohoto tématu vidíme i progres v autorově tvorbě, kdy volí nový styl. Tzv. vynechávání kusů těla, místy je velice nenápadný. To právě znázorňuje zmíněnou, pomyslnou hranici. V sérii šesti obrazů navíc můžeme rozpoznat narážky na věci okolo nás a dnešní styl života.
Dejte pozor, ať se nenecháte odtáhnout od svých snů!

 

O autorovi:
Ondra Michálek, se živí se jako pop-artový ilustrátor a malíř. Mimo jiné je také spoluzakladatelem pražské galerie a sdíleného ateliéru Meet Art a zakladatelem projektu PodObraz.cz. Svou tvorbu si zakládá na svém ikonickém, úderném a jasně rozpoznatelném stylu, který nezůstává bez názoru. Autor vychází z individuálního komiksového stylu spojeného s pop-artem, do kterého prolíná své myšlenky a postoj k životu. Tím se dostáváme i k tomu, co můžeme v jeho obrazech naleznout. Vidíme v nich nejen vzdor ke společnosti, konzumu, ale i mezilidské vztahy dnešní doby. Na to vše upoutávají dívky po vzoru pin-up, kde se za na první pohled lehce okázalou pózou skrývají hluboká témata.

Kurátorka: Barbara Adamcová

Výstava je prodejní.

www.ba-art.cz
www.matovyvlk.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondra Michálek aka Mátový vlk: PassionFruit