Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Omar Godinez (Kuba): Městská sonáta

Zhruba do 20. 4. 2015 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná výstava kubánského malíře Omara Godineze (Kuba).

Pro Godíneze, spojení moderního člověka s analogickou érou se ještě nenaplnilo, protože ještě stále existují hluboké společenské rozdíly: některé společenské vrstvy dodnes nemají přístup k moderním technologiím a ke kulturnímu majetku. Silná symbolika obrazů odsuzuje bídu, klamnou svobodu a zhoršující se životní prostředí. Zobrazované předměty každodenního užívání v domácnostech vyjadřují tuto syrovou kritiku: rozviklané stoly a židle, špinavé hrnky a kávovary, dveře a zdi v přítmí. Chaos a nuznost skutečnosti jsou prohloubeny ostrým dynamismem barevných skvrn a nejasností forem a kontur.
Pedro de Oraa, Havana, 2008.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Omar Godinez (Kuba): Městská sonáta