Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Olga Špátová: Makori – ten, který přišel aby pomáhal

25. 6.-19. 7. / Písecká brána / Fotografie

Do 19.7.2015 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6, přístupná výstava fotografií Olgy Špátové: Makori – ten, který přišel aby pomáhal.

Režisérka a kameramanka Olga Špátová představuje na své první výstavě fotografie, které vytvořila rok poté, co v produkci HBO natočila dokumentární film Daleko za sluncem, jehož tématem je pomoc českého lékařského týmu Afričanům z Itiba a širokého okolí. Lidé tu dosud zbytečně umírali na běžně léčitelné choroby a úrazy. Během deseti let tu čeští lékaři spolu se studenty medicíny ošetřili desítky tisíc lidí, snížili kojeneckou úmrtnost o padesát procent, a zachránili stovky životů.
Makori je africké jméno zdravotníka Aleše Bárty, které dostal od obyvatel chudé keňské vesnice Itibo. Ve spolupráci s humanitární organizací ADRA tu založil kliniku, vybavenou operačním sálem, ambulancí, porodnicí a zubní ordinací.
Olga Špátová (1984), dcera režisérů a dokumentaristů Jana Špáty a Olgy Sommerové, vytvořila mnoho dokumentárních a krátkých hraných filmů, za něž získala přes 30 cen na mezinárodních festivalech neprofesionální i profesionální tvorby.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Olga Špátová: Makori – ten, který přišel aby pomáhal