Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Olga Krykun: Kamenná křídla

25. 4.-26. 6. / Opero / Malba

Do 26. 6. 2022 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Olgy Krykun: Kamenná křídla.

Olga Krykun je česko-ukrajinská umělkyně narozená v roce 1994 v Oděse. Letos se stala laureátkou Chalupeckého ceny určené mladým umělcům do 35 let. Její tvorba je rozkročená mezi fyzickou a digitální existenci. Pohrává si s tím, jak je umění a život vnímáno na obrazovce a skrze ní. Zabývá se fenoménem tzv. “post-digitální intimity” na pomezí on-line a off-line světa. Její práce naléhavě připomíná, jak fyzická realita, emoce a intuice jsou zásadní pro lidskou zkušenost. Olga Krykun žije a pracuje v Praze. Od válečného napadení Ukrajiny Ruskem se angažuje v organizování pomoci lidem postiženým válkou. Společně s dalšími kolegy uspořádala benefiční výstavu Artists for Ukraine v nezávislém uměleckém prostoru Ini project. V Operu vystavuje práce z posledních let. Díla jsou prodejná a výtěžek z nich chce umělkyně poslat svým blízkým, kteří zůstali doma, na Ukrajině.

Kurátorka: Martina Zátorská, Untitled-art.euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Olga Krykun: Kamenná křídla