Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Olga Cermanová: Nepál (obrazy)

12. 1.-26. 2. / A Maze in Tchaiovna / Malba

Do 26.2.2016 bude v příjemné vegetariánské čajovně A maze in tchaiovna, Muchova 4, Praha 6 (metro Hradčanská), přístupná výstava obrazů Olgy Cermanové: Nepál.

Olga Cermanová

*1981 Brno

Studium:

1997-2001 Střední škola uměleckých řemesel v Brně, obor Propagační výtvarnictví – propagační grafika, vědecká ilustrace (ak.mal. Pavel Dvorský)
2001-2006 Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně – obor Výtvarná výchova + Vizuální tvorba pro SŠ (Mgr. Petr Kamenický, Doc. Mgr. Jan Bružeňák) – titul Mgr.
V současné době bydlím v Praze, pracuji jako grafička a ve volném čase se věnuji vlastní tvorbě. Občas maluji na zakázku, nejčastěji portréty.

Malba

Tuto výtvarnou techniku jsem si oblíbila nejvíce, protože jejím prostřednictvím mohu nejlépe dosáhnout svého záměru – bez technických překážek, s možností vrstvení – nic není definitivní… Mohu si hrát, dokud nejsem s výsledkem spokojená. Baví mě přímý, osobní kontakt s plátnem, do kterého bezprostředně vkládám své „duševní úsilí“. Používám akrylové barvy.

Portréty

U portrétů je pro mě nejdůležitější vystihnout výraz, až na druhém místě se zabývám formou. Portrét nemusí být jen otrocké a fotografické přenesení skutečnosti. Portrétovaný může být naopak zobrazen až „do hloubi duše“. Pomocí různých malířských přístupů je možné zdůraznit určité osobnostní rysy.

Krátké filmy

Filmový jazyk jakožto vyjadřovací prostředek pokládám za nejširší a nejbohatší. Baví mě tvořit krátké filmy, hrané, dokumentární, experimentální, animované… Jen tak pro radost.

http://www.olgacermanova.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Olga Cermanová: Nepál (obrazy)