Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Oldřich Bystřický

9. 11.-30. 11. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 30. 11. 2021 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou a krásnou výstavu fotografií Oldřicha Bystřického.

Nová série výstav pod názvem: Poetika, Estetika, Kompozice, oslavuje fotografii v její největší síle, jak vizuální, tak i vypravěčské. Chceme při pohledu na fotografii utéct do představy, jaké by bylo mít její obsah v našem životě, nebo chceme zůstat přítomni a samotnou fotografii vychutnávat?
 
Druhým fotografem z výstavní série Poetika, Estetika, Kompozice je Oldřich Bystřický. Představí dva soubory fotografií.
 
První z nich vznikal v budově Národní galerie ve Veletržním paláci v Praze. V této, jak sám říká, sérii osobního dokumentu, propojuje performance, architekturu a fotografickou stylizaci. V paláci tráví pracovně spoustu času, který mu dovoluje poznat intimní zákoutí budovy do nejmenších detailů. Jde o dialog mezi čistými hranami architektury, jeho tělem v různých tanečních pozicích a paprsky světla geometricky se formujících přes okna a zdi Veletržního paláce.
 
Ve druhém souboru u dokumentu zůstaneme. Jak má Oldřich napsané na svém facebookovém profilu: everything is curated. I ve svém bytě tudíž pracuje s interiérem tak jako s dlouhodobou expozicí v muzeu. Předměty jeho interiéru se dělí na ty, které jsou na očích v expozici a jiné, které jsou skryté ve sbírce. Rád svůj interiér obměňuje (- kurátoruje) a jednotlivé instalace si dokumentuje na fotoaparát. Jak sám říká, člověk si přestane uvědomovat existenci věci, jakmile ji má neustále před očima. Možná i proto tuto sérii narozdíl od fotografií z Veletržního paláce nikde (ani na sociálních sítích) dosud nepublikoval.
 
Celkem série představí 8 fotografů z Česka i ze zahraničí. 
 
Kontakt na osobní prohlídky:

Mail: filip (zavináč) filipkartousek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Oldřich Bystřický