Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž obrazové výstavy Cateriny Cappelli: Prelinguistic Signs

12. 6.-1. 9. / Cafe Prostoru v NTK / Malba

Do 1. 9. 2023 je v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava Cateriny Cappelli: Prelinguistic Signs.

V dnešní době unavené z nepřetržitého přítoku informací a opotřebovávané technologickým pokrokem, který nás spíše znepokojuje, než aby nabízel bezpečí, člověk pátrá po zdrojích odpočinku a zklidnění. Obrazy Cateriny Cappelli mohou v divákovi zanechat novou energii, v prostoru vyvolat svěží atmosféru a tím probudit naději na lepší budoucnost.

Výstava Prelinguistic signs se orientuje na studium písma od archaických piktogramů až k dnešním technologickým symbolům, zároveň se v ní prolínají motivy architektury.

V pozadí obrazů se bohatě vrství barvy a další materiály, na kterých se objevují rozmanité znaky a jak organické tvary, tak geometrické útvary. Ty jako by se snažily neurčitě komunikovat a zabrat prostor zanechaný Kandinským a dalšími moderními malíři, kteří tvořili na pomezí východu a západu.

Caterina Cappelli (*1987) se narodila v Římě, kde absolvovala bakalářské studium architektury na univerzitě La Sapienza. Na Fakultě architektury ČVUT v Praze poté pokračovala studiem magisterským. Od roku 2010 žije s rodinou v Praze, kde již uspořádala několik výstav svých maleb. V roce 2014 založila s Vojtěchem Pošmourným architektonický ateliér Bianco architects, který sídlí na Malé straně.

Malbě se začala věnovat již v dětství a v současné době je její tvorba často inspirována architekturou, studiem písma, piktogramy a technologickými symboly. Caterina pracuje především s akrylovými barvami a tmely a občas se věnuje i koláži.

„Začala jsem malovat, protože jsem po barvách toužila a byla jsem okouzlená jejich vůní a konzistencí, když se po plátně roztahovaly, měla jsem pak pocit, že mám nekonečné způsoby, jak je nakombinovat…  Když maluji, začnu od konceptu, vytvořím skicu, kterou pak převracím na plátno, čímž získávám konceptuální dílo, které ale působí nadále spontánně a svěže.“

Za Cafe Prostoru_ Zuzana Eremiášová

Výstava je prodejní. V případě zájmu kontaktujte kurátorku vystavy (zavináč) prostoru.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž obrazové výstavy Cateriny Cappelli: Prelinguistic Signs