Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nongkran Panmongkol a Lexa Peroutka: Nofuture (již skončeno)

Ve dnech 7.9. – 13.9.2018 byla v galerii v podpalubí (A)VOID Floating Gallery na náplavce u Výtoně / Železničního mostu, Praha 2, přístupná výstava Nongkran Panmongkol a Lexa Peroutka: Nofuture.

Výstavu pořádali Galerijní Laboratoř a (A)void Floating Gallery.

Kurátor : Matouš Karel Zavadil

Během této autorské spolupráce se oba umělci věnují problematice současné společnosti. Jo to druh radikální vizuality našeho všedního/globalizovaného světa.

Autoři dělají průzkum společenské atmosféry, která je běžně nekontrolovatelná. Společenskou atmosféru můžeme do jisté míry předpovídat nebo ji i manipulovat. Jejich tvorba směřuje k základním modelům a zjednodušením. Jsou jimi minimalistické sochařské/multimediální instalace, kde si ověřují současné společenské a politické situace.

Oba umělci již spolupracují deset let, součástí jejich spolupráce je i kurátorský program mezi Švédskem a Českem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nongkran Panmongkol a Lexa Peroutka: Nofuture (již skončeno)