Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Non-binary project by Parker Hirschmueller

Jenom do neděle 11.8.2019 bude v galerii a centru Langhans – Člověk v tísni (po dobu Prague Pride přejmenováno na Pride House), Vodičkova 37, Praha 1, průchodem vzadu, přístupná výstava Non-binary project by Parker Hirschmueller.

Několik měsíců zpovídal a fotografoval Parker Hirschmueller, umělec žijící a tvořící v Německu, přes dvacet lidí, které spojuje nebinární sebeidentifikace.

„Hlavně malé děti si často myslely, že jsem kluk. Postupem času jsem to začala brát jako kompliment. Teď už to neřeším. Nevnímám to už ani jako pochvalu, ani jako urážku,” říká Tabea, jedna z účastnic*účastníků projektu.

„Když jsem fotografie a rozhovory dokončil, publikoval jsem je na sociálních sítích. Odezva byla ohromně pozitivní. Odhodlal jsem se tedy k uspořádání výstavy,” popisuje autor svůj projekt.

V ČR bude možné vidět výstavu vůbec poprvé.

….

Všechny fotky z výstavy: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Non-binary project by Parker Hirschmueller