Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Noam Omer: Zrození Ven(o)uše

Do 12.11.2018 bude v nově otevřené Galerii Hala C, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná velmi zajímavá výstava izraelského umělce Noama Omera: Zrození Ven(o)uše.

Otevírací doba galerie: Po – Ne 15:00 – 19:00

Srdečně Vás zveme na výstavu mladého izraelského umělce Noama Omera (*1982), který obdržel roku 2017 cenu Young Artist izraelského Ministerstva kultury a zároveň je patrně umělcem s největším počtem samostatných výstav v Izraeli za posledních deset let. Vystavoval na vysoce prestižních akcích jak v Izraeli, tak v zahraničí. Jeho práce je charakterizovaná obrovskou emoční intenzitou, otevřeností výrazu a velkým existenciálním nábojem.

V rámci této výstavy představí na groteskních obrazech výjevy z dějin kultury i aktuální světové krize, které se prolínají s autorovou osobní mytologií. Jejich dramaticky vyostřená optika je zároveň svědectvím o běsech jeho duševní nemoci.

Kurátorkou výstavy je Terezie Zemánková.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Noam Omer: Zrození Ven(o)uše