Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž – Noah Zyla / The Rest is Delusion

Do 29.2.2020 bude v Jazz Clubu Reduta, Národní 20, Praha 1, přístupná výstava  Noah Zyla / The Rest is Delusion.

V prostorách klubu vystaví Noah několik svých polaroidových portrétních triptychů vyfocených na formát Spectra. Jde o filmy, které až do minulého roku vyráběla firma Polaroid Originals, nástupce firmy Polaroid, která v roce 2008 vyhlásila bankrot. Fotografie pro tuto výstavu vznikly ještě před oznámením o ukončení produkce tohoto filmu, a získavají tak nádech nečekaného sentimentu. Spectra formát totiž s největší jistotou podruhé vzkříšen nebude.

Vystaveno bude taky několik fotografií na klasický čtvercový formát, které vznikly vrstvením několika snímků na sebe, tzv. transparencies.

Všechny fotografie vznikly za pomocí původních automatických instantních fotoaparátů značky Polaroid ze 70. a 80. let.

„V digitální fotografii je realita surovina, se kterou se dále pracuje. Pro mě je v polaroidové fotografii takovou surovinou film. Celý kreativní proces tak vlastně končí zmáčknutím spouště. Pokud chci dosáhnout nějakého efektu, musím pracovat jen se světlem a pohybem.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž – Noah Zyla / The Rest is Delusion