Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nikolaj Bacharev: Na pláži a v ubytovnách

Do 22.12.2016 bude v galerii art residence Zahradnik, V Jámě 8, Praha 1, přístupná  výstava fotografií Nikolaje Bachareva: Na pláži a v ubytovnách.

Nikolaj Bacharev se narodil v roce 1946 v obci Michajlovka (Kemerovská oblast). Ve věku čtyř let přišel o rodiče a byl chovancem dětského domova až do dospělosti. Po skončení školy pracoval jako zámečník v Novokuzněckém hutním závodě. Od roku 1970 byl zaměstnancem podniku městských služeb a fotil pro obyvatelé města, později (od roku 1975) působil jako fotograf v Uměleckém fondu v Novokuzněcku. Od roku 1984 je umělcem na volné noze. Bydlí v Novokuzněcku. Od roku 1991 je členem svazu uměleckých fotografů Ruské federace. Vystavuje od roku 1972. Šokuje diváky svými akty. Používá dálkoměrný fotoaparát středníhoformátu Iskra. Nikolaj Bacharev je účastníkem řady mezinárodních a ruských výstav. Díla Nikolaje Bachareva jsou součástí sbírek soukromých sběratelů a muzeí. Podle novin Nezavisimaja gazeta je Nikolaj Bacharev „ruský Helmut Newton“: „Společným bodem je jen tělo. Newton a Bacharev milují nahotinky. Newton bohyně, kdežto Bacharev báby“. Materiál noviny otiskly s podtitulem Výstava Nikolaje Bachareva jako zbožnění ruské duše. Jedná se o výstavu v galerii Regina, které se Bacharev zúčastnil nikoliv jako autor okázalých záběrů celkem 70 světských osobností počínaje Nikolajem Baskovem či Fomenkem a konče módním spisovatelem Vladimirem Sorokinem, ale právě jako autor zmíněných plážových fotografií. Podle redaktorky novin Kommersant Anny Tolstové je fotoaparát Nikolaje Bachareva „schopen změřit množství sexuální energie, vylučované jednotlivým objektem, s přesností jeden nanojoule“.
Nikolaj Bacharev je účastníkem ruských a mezinárodních výstav. Byl nominován na cenu Deutsche Börse Photography Prize, 2015.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nikolaj Bacharev: Na pláži a v ubytovnách