Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nikola Logosová: It`s real!

23. 8.-23. 9. / Hidden Gallery / Ilustrace

Do 23. 9. 2021 je v zadní části podzemního vestibulu metra C Florenc (naproti bývalé prodejně tapet) přístupná v otevírací době metra ve vitrínách Hidden zajímavá výstava Nikoly Logosové: It`s real!

Nikola Logosová se inspirovala textem od Palmbomen II a vystavěla na něm svou vlastní představu. Snažila se tak zachytit pocit, který v ni zanechal.

>>>
Nature is the one thing we always have. You can build things – one day it’ll all be destroyed, but nature always survives.
I’m able to communicate with beings outside this world. I wanna show them the one thing they don’t have. Nature.
So here I am working on my project. nd I know it doesn’t look like much, but imagine…they haven’t seen nature before.
I’m trying to give them an invitation and a virtual tour about what it’s like to be here and what they can expect when they get here.
I even drew ‚em in here so they can visualize the size of everything and they could better understand and imagine what it’s like to be here.
>>>
based on the Palmbomen II lyrics
Výstava je součásti výstavního bloku zaměřujícího se na současnou ilustraci. 
…..

Nikola Logosová (1992) získala první ilustrátorské zkušenosti jako studentka ilustrace a grafiky na škole UMPRUM. V roce 2017 byla nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku, za obrazovou reportáž New York zine obdržela první místo v kategorii studentských prací soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017. Ilustrovala Pohádku o Opuštěněti (2014) s verši Robina Krále a leporelo Rekomando (2015) téhož autora. Ilustracemi doprovodila biblický příběh Přechod Rudým mořem (2017) v převyprávění Ivany Pecháčkové. K průvodci Miroslava Šaška To je Řecko (2017) vytvořila přílohu Řecký návrat. Spolupracuje s časopisem Raketa, vytváří hudební plakáty pro Meet Factory.

OCENĚNÍ
2014 – 3. místo v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2014 ve studentské kategorii – autorský komiks Jaro
2017 – 1. místo v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2017 ve studentské kategorii – autorský zine New York
2019 – 1. místo v soutěži Zlatá stuha – kniha Pozor doktor! Dějiny medicíny v sedmi dnech
2020 – ilustrátorka roku 2019 v soutěži Czech Grand DesignFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nikola Logosová: It`s real!