Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nikola Ivanov: Dear Blake

Do 30. 11. 2022 bude v galerii UMPRUM / VŠUP, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, zdarma přístupná  zajímavá výstava Nikoly Ivanova: Dear Blake. Otevřeno pondělí–sobota 10–18 hod.

Pokud si posvítíme do těch nejtemnějších koutů, znamená to, že i lépe vidíme a všemu rozumíme? Nemůže nás ta záře oslepit, dovést k novému barbarství a chybám, kterých budeme litovat? A co ty, Blake? Jsi šťastnější, když víš, jak se věci mají?
 
V Galerii UM se představí projekt Dear Blake, posluchače doktorského studia UMPRUM Nikoly Ivanova, který se věnuje kolonizaci nočního času. Vícekanálová videoinstalace shrnující autorův doktorský výzkum se zaměřuje na způsoby, kterými modernita proměnila chápání a prožívání noci až do dnešního stavu fungování 24/7. Zvláštní pozornost zde Nikola Ivanov klade tendencím, které se snaží eliminovat tmu úplně.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nikola Ivanov: Dear Blake