Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž NEXT: Daniela De Lluna – Ultra Lásky

15. 2.-15. 4. / Mono Fono / Malba

Do 15.4.2018 bude v nově otevřeném klubu Mono Fono, Jungmannova 15, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Daniely De Lluna – Ultra Lásky.

Daniela Kožminová, která od letošního roku vystupuje pod jménem Daniela De Lluna, je výraznou a nepřehlédnutelnou členkou ateliéru Vladimíra Skrepla na pražské AVU, kterou navštěvuje pátým rokem. Dalo by se říci, že je i typickou reprezentatkou tohoto ateliéru, takže její malbu je možné charakterizovat jako intenzivně expresivní figuraci s výraznou barevností. Její expresivní gesta a figurální příběhy nesou scénáře, které nejsou cizí současnému oku ani době. Ve své tvorbě pracuje i s fotografií, objektem, sochou, videem a zvukem. Nejsilnější je ale v malířské poloze. Na výstavě Ultra Lásky v Mono Fono představí obrazy související s tématem vztahů – partnerských i přátelských, veselých i smutných.

Kurátor výstavy: Petr Hájek

Výstavní cyklus NEXT volně navazuje na výstavní cyklus Next Targets, který The Chemistry Gallery realizovala v letech 2009 až 2011 a jehož cílem bylo poukazovat na výrazné umělecké talenty zejména v oblasti malby, kteří by neměli uniknout pozornosti laické i odborné veřejnosti, která se zabývá současným vizuálním uměním. Koncept výstav NEXT bude každé dva měsíce představovat výrazné malíře z řad studentů českých uměleckých vysokých škol v kreativním prostoru Mono Fono v Jungmannově 15.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž NEXT: Daniela De Lluna – Ultra Lásky