Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nela Britaňáková & Veronika Čechmánková – Royal Blue Calla

8. 7.-2. 8. / Holešovická Šachta /

Do 2.8.2020 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná zajímavá výstava Nela Britaňáková & Veronika Čechmánková – Royal Blue Calla.

Téma genového inženýrství, genetických mutací a člověkem upravených živých organismů přenáší Veronika Čechmánková a Nela Britaňáková do společné instalace sestávající z prací, ve kterých spojují jim nejbližší média – keramiku a fotografii. Podobně jako vědci pracují s mutacemi a umělými úpravami přírody, autorky využívají jako součást svých objektů a obrazů florální motivy inspirované geneticky modifikovanou rostlinou calla v barvě královské modři, kterou rozkládají, spojují, ohýbají, či jinak mění. Tyto principy se objevují v různých podobách, kterými autorky proměňují původní motiv v množství nových variant a modifikací. Plocha zde vstupuje do prostoru a nazpět je jím pohlcována, stejně jako vzájemné vztahy mezi použitými médii – přirozené přechody barevných odstínů a povrchových struktur, stejně jako vzájemný kontakt mezi jednotlivými objekty.

Kurátor: Ján Gajdušek

Všechny fotky z výstavy: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nela Britaňáková & Veronika Čechmánková – Royal Blue Calla