Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?

Do 1.6.2018 bude v galerii GAMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vstup z průchodu), přístupná zajímavá scénografická výstava Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?

Vystavují:

Inés Andučić, Iva Bartošová, Theodora Bognárová, Linda Holubová, Pavlína Chroňáková, Jana Kahounová, Barbora Maleninská, Pavel Morávek, Adam Repka, Alžběta Riegerová, Michaela Semotánová, Michal Spratek, Vesa Iliana Stankova, Anežka Straková, Anna Stříteská, Martin Šimek, Zuzana Štěpančíková, Petr Vaněk, Veronika Volfová, Magdalena Vrábová

Odborná spolupráce: Anna Hejmová
Supervize: Nikola Tempír

Scénografie je neoddělitelnou součástí divadla – živé akce, interpretace dramatu, jevištní realizace „tady a teď”. Tyto okolnosti jsou nezbytné při vnímání scénografie jako neoddělitelné složky divadelní inscenace, zároveň ale činí scénografii obtížně vystavovatelnou jako svébytné umělecké dílo.
Prezentace studentských prací je proto koncipovaná jako mozaika jednotlivých částí tvůrčího procesu, které jsme jejich vystavením zastavili v čase. Skrze jednotlivé fragmenty tak představujeme proces, ne výsledek. Realizace finálního scénického a scénografického řešení se vyvíjí až do premiéry, roste s jednotlivými reprízami inscenace a naplňuje se derniérou.


Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a DAMU v Praze.

Otevřeno denně mimo pondělí: 10-12 h a 13-18 h.

www.gamu.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?