Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda

19. 7.-24. 9. / Galerie Rudolfinum / Hudba

Do 24. 9. 2023 bude v Galerii Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá instalace NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda.

 Ticho a klid jsou hlavním tématem ambientní hudby, kterou pro instalaci NAVE v Galerii Rudolfinum připravil britský umělec a producent Brian Eno. Jedinečný meditativní zvukový zážitek volně rámuje objekt vytvořený českým umělcem Jiřím Příhodou.

Hudebník, producent, výtvarník a aktivista Brian Eno se poprvé mezinárodně proslavil na počátku 70. let jako zakládající člen britské skupiny Roxy Music, poté následovala řada jeho sólových alb a spoluprací. Jako producent se podílel na albech skupin Talking HeadsDevoU2James a Coldplay a zpěvaček Laurie Anderson nebo Jane Siberry. Dlouhý seznam jeho spoluprací zahrnuje nahrávky s Davidem BowiemJonem HassellemHaroldem BuddemJohnem CalemDavidem ByrnemGrace JonesKarlem HydemJamesem Blakem a nedávno s jeho bratrem Rogerem na albu Mixing Colours. V říjnu 2022 vyšel Brianův nejnovější počin FOREVERANDEVERNOMORE, který sklidil výborný ohlas u mezinárodní kritiky. V říjnu 2023 bude Brian Eno oceněn Zlatým lvem za celoživotní dílo na Benátském bienále Musica a v Teatro la Fenice se uskuteční živá premiéra orchestrálního provedení jeho projektu Ships.

Jiří Příhoda je český umělec žijící ve Spojených státech, jehož doposud největší přehlídku tvorby pod názvem Jiří Příhoda VOID uspořádala Galerie Rudolfinum v létě 2022.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda