Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž „My pluli dál a dál…“ – Daniely a Karla Benešových, Aleny Antonové a Petra Šturmy

18. 8.-13. 9. / Nová síň / Malba

Do 13.9.2020 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava „My pluli dál a dál…“ – Daniely a Karla Benešových, Aleny Antonové a Petra Šturmy.

Výstava čtyř vrstevníků a spolužáků z AVU a UMPRUM 50. let, Daniely a Karla Benešových, a Aleny Antonové a Petra Šturmy, nazvaná „My pluli dál a dál…“, je kupodivu první ryze společnou výstavou čtveřice nejvěrnějších kamarádů. Obě ženy studovaly v ateliéru prof. Emila Filly, a zejména Alena Antonová jeho vliv na svou tvorbu nezapře. Daniela Benešová za téměř pětašedesát let profesionální kariéry dosáhla nezaměnitelného rukopisu, stejně jako její manžel Karel Beneš, nejoblíbenější student prof. Antonína Strnadela. Petr Šturma vystudoval AVU u prof. Jana Laudy a Otakara Španiela, ale brzy se vydal vlastní cestou, která bohužel skončila již před patnácti lety.

Výstavu zahájil Pavel Beneš, účinkovali Carlos Manouche.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž „My pluli dál a dál…“ – Daniely a Karla Benešových, Aleny Antonové a Petra Šturmy