Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mustafa Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře

Do 25.2.2017 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava fotografií Mustafy Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře.

Město, které nese moudrost stovky let, nadčasový Istanbul… Projekt je výsledkem devíti let práce s cílem zachytit atmosféru jedinečného příběhu Istanbulu – města, které bylo domovem mnoha kultur po celá staletí, a přesto jeho majestátní silueta zůstala nezměněna.

Mezi klíčové prvky fotografického projektu Mustafy Dedeoğlu patří zejména emocionální hodnota snímků, která uchovává zvláštní pojem o čase.

Spíše než na představení moderního vzhledu Istanbulu se tato série fotografií soustředí na zachycení bočních ulic a uliček města, melancholických rysů jeho historických čtvrtí a portrétů obyvatel, kterým tímto autor vzdává hold.


Mustafa Dedeoğlu se narodil v Istanbulu v roce 1978. Po absolvování Východní Středomořské Univerzity s diplomem v oboru průmyslového inženýrství se vrátil do svého rodného města Istanbul, kde nyní žije a pokračuje v tvorbě svých fotografických esejí.

Poprvé se setkal s fotografií v roce 2006 a časem jeho zájem přerostl v životní vášeň. Ve svém díle upřednostňuje příběh, který chce vyprávět, a také emocionální hodnotu obrazu a jeho estetické kvality. Každá z fotografií je odrazem jeho osobnosti a filozofie.

Díla Mustafy Dedeoğlu jsou publikována v různých tuzemských i zahraničních fotografických časopisech a své práce představil i na výstavách v Rusku, Španělsku, Srbsku, Kataru, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Řecku, USA, Rumunsku, Litvě, Íránu, Polsku i ve Francii.


Více informací o výstavě maleznete na stránkách Galerie Českých centerhttp://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/mustafa-dedeolu/

#Eunic

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mustafa Dedeoğlu: Nadčasové město Istanbul & jeho tváře