Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mr. Kriss – In our hands

Do 18. 3. 2023 můžete v Café Nona Nové scény Národního Divadla, Národní 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou výstavu Mr. Kriss – In our hands.

Tanečník a ilustrátor Mr. Kriss představuje ilustrace ve větších i menších formátech.

Skrze harmonickou kombinaci detailních fotek těla a ilustrací se Mr. Kriss snaží metaforicky poukázat na myšlenku, že osud naší Země a stav přírody je jen a pouze v našich rukách. Naše těla jsou produktem přírody a patří do jejího cyklu. Intervencí či odtržením tento cyklus narušujeme. Kreativní pohled na tělo v pohybu rozpohybuje vaše city i myšlenky.

……………

Kristián Mensa (* 21. října 1997 Praha), známý pod uměleckým jménem Mr. Kriss, je český tanečník, ilustrátor a herec. Je vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style – Česká republika“. Byl zařazen magazínem Huffington Post do žebříčku „20 under 20“ mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a také na seznam „nejchytřejších dospívajících na světě“ v roce 2018. O jeho díla se zajímají světové agentury, např. Bored Panda, Designboom, Metro, BuzzFeed.

Kristián Mensa zahájil uměleckou kariéru v roce 2015 samostatnou výstavou Brewed Awakenings v Arvadě v Coloradu. V letech 2015 až 2019 vystavoval svá díla v Evropě na několika samostatných i skupinových výstavách. Jeho umělecký přístup je typický využíváním jednoduchých každodenních objektů a témat. Svým vizuálním uměním slaví celosvětový úspěch. Je známý „humanizací architektury“ a vrstvením barevných, hmatatelných objektů a jednoduchých kreseb. V roce 2017 získal cenu za inspiraci – Ynspirology Award v anketě Czech Blog Awards. Samostatné výstavy realizoval v Praze,Bratislavě, Kodani a Frankfurtu nad Mohanem. Na základě své tvorby se dostal v roce 2018 na seznam nadaných mladých inovátorů do 20 let magazínu HuffingtonPost. V témže roce byl také uveden na seznamu nejchytřejších dospívajících na světě podle The Best Schools.

https://www.mrkriss.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mr. Kriss – In our hands