Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Monika Sichrovská: Zelenov

2. 6.-28. 6. / Nová síň / Malba

Do 28.6.2020 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Moniky Sichrovské: Zelenov.

Monika Sichrovská vystavuje svoji krajinářskou tvorbu od roku 2008, kdy prvně představila svoje obrazy a kresebné studie v Barokní sýpce v Úněticích. Tehdy, před dvanácti lety, to byl soubor malířských prací zaměřený na určitý krajinný detail, nebo na zvláštní místo, které vyzařuje duchovní sdělení.
Jednalo se však, podobně jako u výstavy ZEMĚMALBA 2011 v Nové síni o jednotlivé obrazy z plenéru, malované na cestách jak po Čechách, tak po dalekých krajinách jako jsou Nepál, Argentina, Kuba nebo Francie.

Výstava obrazů ZELENOV 2020 je současným konceptem, který vychází z jednoho námětu a tím je kouzlo jednoho určitého místa.

Zelenov je zelené místo, je to Přírodní park na Domažlicku, kde bývalo pět zarostlých a zchátralých rybníků, ze kterých vyzařovalo kouzelné smaragdové světlo. Toto světlo inspirovalo malířku k práci na dvanácti větších plátnech neobvyklého formátu. Zelené světlo, zelená vůně a mechem obrostlé, trouchnivé staré stromy, které se pomalu propadají do měkké půdy, jsou námětem této výstavy. Výstava je doplněna plenérovými studiemi a kresbami.

https://www.zelenov.cz/

Tato výstava, původně avizovaná na duben, probíhá v náhradním červnovém termínu.

Na níže uvedené odkazu si můžete vernisáž připomenout :

https://www.youtube.com/watch?v=2C2SF7oOFPI

Reportáž z výstavy a rozhovory s autorkou Monikou Sichrovskou, kurátorem výstavy Ph.Dr. Jiřím Kotalíkem a malířem Adamem Kašparem nejdete zde :

https://www.youtube.com/watch?v=QJMXIVPFo3A

Vystoupení na didgeridoo na vernisáži: Jiří Heller.

Komentované prohlídky s autorkou výstavy, a to každé úterý a středu, vždy pro 25 návštěvníků.

Termíny prohlídek : 16., 17., 23. a 24. června.
Čas : od 16:00 hodin.

Z důvodu dodržování komfortního prostoru mezi přítomnými je nutné si předem rezervovat místo na adrese monika.sichrovska@volny.cz

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Monika Sichrovská: Zelenov