Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mladá grafika : Dušan Kállay a jeho žáci

Do 30.9.2018 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Dušan Kállay a jeho žáci.

Výstava „Dušan Kállay a jeho žáci“ pokračuje ve výstavním cyklu „Mladá grafika“ zaměřených na studenty uměleckých vysokých škol Cílem výstavy je představení mladých, začínajících autorů-studentů z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě v konfrontaci s díly jejich pedagoga.

Dušan Kállay sa narodil 19.6.1948 v Bratislave. V rokoch 1966-1972 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Oddelení voľnej grafiky a knižnej ilustrácie u prof. Vincenta Hložníka a na Oddelení figurálnej kompozície a krajinomaľby u prof. Jána Želibského. Od roku 1990 pôsobil ako profesor na VŠVU v Bratislave ,kde viedol oddelenie voľnej grafiky a ilustrácie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mladá grafika : Dušan Kállay a jeho žáci