Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslav Sosoi: Guláš, kunda a kříž

Do 27. 1. 2023 je v soukromém klubu Paliárka, Holečkova 40, Praha 5 (tram U Zvonu), pro vážné zájemce a po předchozím objednání u autora přístupná velmi zajímavá dekadentní výstava Miroslava Sosoie: Guláš, kunda a kříž.

Na komentovku a dernisáž není třeba se objednávat:

20. ledna 2023, 19:00 – komentovaná prohlídka, výstavou provede kurátor Kamil Princ a Miroslav Sosoi
27. ledna 2023, 19:00 – dernisáž
 
Autor je znám jako bohémský básník, hospodský dandy a neo-beatník, avšak svou debutovou výstavou, jejíž název „Guláš, kunda, kříž“ metaforicky sumarizuje jeho hlavní inspirační zdroje, vtrhl coby neřízený enfant terrible i do světa umění výtvarného. Jeho díla svou vizuální prostořekostí, obsahovou hypersaturovaností a komplikovanou vnitřní myšlenkou vzbuzují šok, údiv, opovržení i kontroverzi. Agresivní asambláže s použitým kondomem či růžově lakovanými nacistickými symboly na jedné straně, a tesklivý kontrapunkt splínu, sentimentu a bluesové hořkosti milostných proher na straně druhé, tvoří nezvyklé a silné cuvée. Kdo má odvahu, nechť okusí hořkou, leč hypnoticky omamnou chuť vína jeho diabolicky sakrální tvorby.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslav Sosoi: Guláš, kunda a kříž