Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslav Pošvic: Šuplata hejbejte se

Do 10.5.2020 bude v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Miroslava Pošvice: Šuplata hejbejte se.

„Učarovala mi litografie! Nepřeberným množstvím možností práce s tuší, tužkou, pastelem, leptáním, škrábáním a vrstvením barev do očekávaných i nečekaných tónů. Zkoušky tisku na různé barvy papíru, který sám mění a modeluje grafiku do překvapivých výsledků. Nekonečná hra s prožitkem trpělivého kreslení na ten úžasný kus kamene, z kterého dýchá krása i nevyzpytatelnost. Kámen se stává partnerem, je potřeba s ním dobře vycházet, mluvit s ním a mít ho rád. Jinak je schopen na vás něco vymyslet! V dobrém i zlém. “

Miroslav Pošvic pochází ze Špindlerova Mlýna, narodil se 25. 12. 1959 ve Vrchlabí. Vystudoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze 1975-1979. Jeho hlavními oblastmi činnosti jsou volná grafika (barevná litografie), malba a plastika. Pracuje v Praze a v Újezdě pod Troskami.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslav Pošvic: Šuplata hejbejte se