Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslav Liederhaus: Břímě

Do 10.6.2018 bude v nové Tripartit gallery, Benediktská 9, Praha 1, přístupná výstava Miroslava Liederhause: Břímě.

„Zvedání, přemístění a ukládání břemen představuje velké riziko,“
jak praví poněkud strohá slovníková definice. Ovšem nikoliv platná pro tvůrce liederhausovského formátu, jemuž je kaskadérský balanc na struně napínavého experimentu přirozeným živlem. A snad i výzvou. Neboť každé břemeno je zároveň šance.
Neseme-li je s náležitým odhodláním, během cesty zákonitě dochází
k jeho a tím i našemu povznesení . A ve finále nezáleží na tom, zdali byl náš náklad obtížně vlečen, srdnatě rván vzhůru, rozvážně popotahován anebo se vší vášní uháněn, či snad zoufale jsme pod ním klesali anebo naopak s písní na rtu klusali, ba dokonce s nákladem cestou rozverně žonglovali. Zdá se, že Miroslav Liederhaus přináší do všední obtížnosti zcela zásadní objev: Konec legendy, Sisyfovská tragedie se nekoná.

Ing. Miroslav Liederhaus – umělecké zpracování kovu a skla – kovářské výrobky, kování a sklo Oficiálně se řemeslu věnuje od roku 1991. Od té doby byly v jeho dílně vyrobeny stovky výrobků – od tradičních kovaných mříží, plotů, zábradlí a brán, až po kované plastiky, nábytek, kliky, svítidla a jiné bytové doplňky. V posledních letech se zaměřuje převážně na kompletní vybavení interiérů. Spolupracuje i při tvorbě návrhů pro daný prostor a umístění. Specializuje se na výrobky, kde úspěšně využívá kombinaci kovu a skla.

www.liederhaus.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslav Liederhaus: Břímě