Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miro Jakubčík: Jiné světy

14. 12.-9. 1. / Nová síň / Malba

Do 9. 1. 2022 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Miro Jakubčíka: Jiné světy.

Miro Jakubčík je rozkročený v mnoha oborech.

Po absolvování VŠUP v atelieru keramiky se nejdříve věnoval tomuto řemeslu, ale pozvolna začal utíkat k mnoha jiným oborům. Profesně se nyní ustálil jako sochař, designér a tvůrce anatomických modelů pro muzea.

Malba, kterou v Nové síni prezentuje, je jeho dosud spíše utajovaným a skrytým zájmem a aktivitou, kterou se však zabývá prakticky celý život. Realita kolem nás není pro něho až tak důležitá, spíš se obrací k tématům tušeným. Figura, která se občas objevuje, je pouze naznačením objemu okolního prostoru a připomenutím lidského vědomí, které se vznáší nad vším. Vnímání něčeho, co je za horizontem našeho bytí, je základní hnací silou této malby. Vznikají tak prostory tušené, které se občas prolnou s realitou, protože tak to možná je…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miro Jakubčík: Jiné světy