Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mirka Mádrová: Obrazy

Do 28. 2. 2023 bude v suterénním foyer Divadla Bez Zábradlí, palác Adria, Jungmannova 31, zdarma přístupná pouze po osobní domluvě s galeristou Martinem Chylíkem z pořádající agentury Art-Am prodejní výstava obrazů Mirky Mádrové.

Art-Am, umělecká agentura | Prague | Facebook

Mirka Mádrová se narodila v roce 1956 v Jičíně. Od roku 1979 žije v Praze.

Dnes patří Mirka Mádrová mezi úspěšné a uznávané pražské malířky, je členkou Unie výtvarného umění. Její poněkud svéráznou tvorbu nelze nikam zařadit, ale ani přehlédnout. Podařilo se jí totiž něco, co je v dnešní době velmi obtížné – vytvořit si svůj vlastní, velmi osobitý styl. Její sytě barevné obrazy a především postavy na nich ztvárněné jsou zachyceny se svým nenapodobitelným výrazem – snadno rozpoznatelné. Zároveň jsou plné osobitého humoru i kritiky nešvarů současnosti. Skrze ně hledí na svět zamyšleně, kriticky i láskyplně, s jemnou ironií i něhou a své malířské umění předává jak vzdušný polibek všem citlivým divákům. Jako malířka se vyznačuje neobvyklými a neotřelými náměty s originální pointou či filozofickým podtextem. Některé obrazy ve spojení s názvem mohou působit až absurdně. Všechny jsou však na vysoké umělecké úrovni.

Zdroj: http://m.lomnicenadpopelkou.cz/vystava-mirky-madrove/d-9893Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mirka Mádrová: Obrazy