Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mirka Mádrová, Milan Hencl: Na Veselé vlně

2. 3.-21. 3. / Galerie La Femme / Malba

Jenom do 21.3.2020 bude v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Mirka Mádrová, Milan Hencl: Na Veselé vlně.

Společná výstava pražské malířky Mirky Mádrové, jejíž obrazy jsou plné humoru a nadsázky, a náchodského malíře Milana Hencla, který ztvárňuje veselé postavy a poetiku ve stylu lehkého naivismu. 

Mirka Mádrová (*1956)

Obrazy této svérázné pražské malířky na sebe strhávají pozornost jak výtvarnou hodnotou, tak neobvyklými náměty. Mirka Mádrová kvalitu prací podtrhuje originální pointou, sarkastickým podtextem nebo všimnutím si krásy českého jazyka. Některé obrazy vynikají humornou nadsázkou a vtipem, jiné drsnou ironií, některé jsou žensky něžné, další doslova filozofické.
Mirka Mádrová je členkou Unie výtvarného umění a patří mezi úspěšné malířky. Důkazem toho je celá řada realizovaných výstav doma i v Evropě. Pravidelně se také účastní Domácích úkolů Galerie La Femme.
 
Milan Hencl (*1947)
Milan Hencl se narodil a žije v Náchodě. Odmalička rád kreslil a přestože na žádné umělecké škole nestudoval, věnuje se malování celý život. Zúčastnil se mnoha kolektivních výstav, např. Bienále v Mostě, Liberci a Litvínově, Salonu mladých v Praze a od roku 1990 pravidelně vystavuje na Náchodském výtvarném podzimu. Samostatně vystavoval několikrát v Hradci Králové, v Úpici a na dalších místech.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mirka Mádrová, Milan Hencl: Na Veselé vlně