Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mira Macík – Fullhouse

7. 7.-7. 8. / Galerie Dolmen / Malba

Do 7.8.2020 bude v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Miry Macíka – Fullhouse. Otevřeno je ve všední dny od 13 do 18h.

Mira Macík (1993) je absolventem ateliéru Grafiky Katedry grafiky a kresby Fakulty umění v Ostravě (Bc. studium absolvoval v ateliéru doc. Mgr. Marka Sibinského, Ph.D. v roce 2015. V ateliéru prof. Zbyňka Janáčka obhájil v roce 2017 diplomovou práci s názvem Uvnitř.) Zajímá se hlavně o techniku serigrafie a tvoří také koláže. Kromě toho vytváří i instalace. Po tematické stránce se nechává inspirovat uměním Art brut, které je dle něj nejčistším uměleckým projevem. Kromě vlastní tvorby se zabývá také kurátorstvím. Je kurátorem Rainbow Gallery v Prostějově, spoluzakladatelem studentské galerie Podlaha na Fakultě umění v Ostravě. Mira samostatně vystavoval v Ostravě, Praze a Prostějově a podílel se na mnoha skupinových výstavách jak v Česku, tak i na Slovensku a v Polsku. Na výstavě FULLHOUSE v galerii Dolmen představí výběr ze svých posledních grafických sérií.

Kurátor: Martin VaryšFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mira Macík – Fullhouse