Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milli Janatková: Šumava očima Rózy z Neubrunnu (linoryty)

Do 2.1.2020 bude v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná velmi zajímavá výstava barevných linorytů Milli Janatkové: Šumava očima Rózy z Neubrunnu.

Výstava nazvaná „Šumava očima Rózy z Neubrunnu“ představí autorčiny grafické listy inspirované šumavskou krajinou.

Kurátorkou výstavy je Hana Klínková.

Milli Janatková je osobitá zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka. Vystudovala výtvarnou kulturu a anglický jazyk a literaturu na Pf Univerzity Hradec Králové. Zpěv a vizuální umění studovala na Universidade de Évora v Portugalsku. Vystavuje od roku 2003, hudebně vystupuje od roku 2006. Album Proměna (2013) získalo čtyři nominace na Ceny nezávislé hudby v USA. Navazující soubor psychosomatických písní Klid, prosím! (2014) byl počátkem multimediálního projektu a alba Mým kořenům (2017), na kterém pracovala od roku 2015. Inspiruje k vyrovnání se s rodovým tabu, válečnými traumaty a potlačenými emocemi, které ovlivňují následující generace i stav společnosti. Nahrávka byla nominována na prestižní ocenění Classic Prague Awards a získala americkou cenu The Independent Music Awards. Od roku 2017 autorka také pracuje na projektu Hluboko založeném na originálních aranžích nejstarších českých hudebních památek, například písně Buoh (2019), která vyhrála cenu Vox Populi – The Independent Music Awards v New Yorku. Díky úspěšnému turné a tvůrčí rezidenci v Indii vydává také Indický deník. Autorčiny projekty vyjadřují úctu k předkům, zdraví, životnímu prostředí, a podporují vědomí odpovědnosti v rámci celého světa. Milli svou hudbu přirozeně propojuje s tancem od roku 2008, včetně vizuálního umění a řemesla (šití, malba, grafika a video). Za grafiku získala tři ocenění – čestná uznání (Grafika roku Praha, Rokycanské bienále). Vedle tvůrčí práce pedagogicky působí na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze a studuje Speciální pedagogiku pro učitele na Univerzitě Karlově.

www.millijanatkova.com

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milli Janatková: Šumava očima Rózy z Neubrunnu (linoryty)