Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Valášek: Príhody

22. 6.-16. 7. / Slovenský dům / Fotografie

Do 16. 7. 2021 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná velmi zajímavá výstava Milana Valáška: Príhody.

Milan VALÁŠEK akad. maliar Bazilej Švajčiarsko

Vyštudoval „ŠUPKU“ a VŠVU v Bratislave. Ako dlhoročný nadšený fotograf tam založil v polovici sedemdesiatych rokoch vychýrený Foto-Club FO3. Potom, čo dva roky pôsobil jako učiteľ výtvarnej výchovy na Polygrafickej škole v Bratislave, sa od roku 1977 živil „na voľnej nohe“ jako maliar, grafik, ilustrátor a fotograf. V roku 1979 sa stal umeleckým riaditeľom vydavateľstva Slovenský spisovateľ.

O dva roky na to položil vo švajčiarskom Bazileji, kde emigroval základy galérie VALDAN a stal sa scénografom tamojšieho mestského divadla. Zároveň sa stal dekanom slobodných umení Švajčiarskej univerzity sv. Juraja v Liesal a učiteľom umenia v Olten, Zofingen, Magden a Rheinfelden.

Jeho tvorba ma široký záber. Od takmer realistického zobrazenia, až po abstrakciu.

Od roku 1975, kedy debutoval v Komornej galerii v Bratislave, pripravil množstvo výstav v Švajčiarsku a Slovensku (hlavne v rodnej NITRE). V Čechách sa v posledních rokoch predstavil napríklad v Liberci, Hradci Králové a Pardubicích, ale aj v prestižnej pražskej Galérii Švestka či Karlových Varoch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Valášek: Príhody