Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Říský – Live

10. 3.-6. 4. / Rock Café / Fotografie

Do 6.4.2020 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Milana Říského – Live.

Výstava nabídne velkoformátové fotografie, které autor pořídil během posledních téměř šesti let na českých i zahraničních pódiích, ať už to bylo na německém festivalu Rock im Park v Norimberku, kde je Milan Říský oficiálním fotografem, v plzeňském Divadle Pod Lampou nebo na mnoha vystoupeních uznávaných muzikantů. Sám autor si nejvíce cení dnes již ikonické fotografie Toma Morella. Dalším oblíbeným portrétem je pak ten s Chesterem Bennigtonem z Linkin Park nebo fotografie Darona Malakiana ze System of a Down. K vidění budou také snímky Rammsten, Foo Fighters, Tool, Twenty One Pilots, Slipknot, Marilyna Mansona a dalších.

Návštěvníci výstavy si užijí nejen velkoformátové fotografie, ale vedle vizuálního zážitku mohou mít i prožitek hudební. Ke každé fotografii si totiž mohou pustit díky playlistu na Spotify, Apple Music nebo YouTube i příslušnou skladbu prostřednictvím svého mobilu.

Milan Říský *1988
Jako fotograf a redaktor prošel časopisy Rock & Pop a Rock’n’All, šest let působil na pozici webeditora, redaktora a fotografa v Plzeňském deníku. V současnosti jej můžete potkávat na akcích Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, nebo číst jeho recenze a sledovat fotografie v časopise Fakker. Dlouhodobě spolupracuje s plzeňským hudebním klubem Divadlo pod lampou, jako doposud jediný Čech bude již čtvrtým rokem oficiálním fotografem festivalu Rock im Park v německém Norimberku. Se svým fotoaparátem také doprovázel na turné Daniela Landu. 

………

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch., ze společenské části vernisáže: Petr Novotný.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Říský – Live