Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Pitlach: Fotografie z Československa 1968-1980

Do 15. 12. 2023 je v Ateliéru Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1 (po zazvonění třemi průchody pořád rovně dozadu a přes dvůr), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Milan Pitlach (1943 – 2021): Fotografie z Československa 1968-1980.

Text kurátora Pavla Vančáta k výstavě:

Výběr z fotografií českého architekta mnoha talentů, kterými se před svým odchodem do emigrace vyrovnával s atmosférou normalizace, jsou poprvé vystaveny v jeho rodné zemi jako dodatečná připomínka jeho předloňského skonu.

„Tato doba nebyla velká. Postrádala jakýkoliv ethos. Vyznačovala se průměrností, již nebylo snadné nepodlehnout. (…) …tyto fotografie nejsou jen záznamem vizuálních věmů, ale stejně tak jsou i záznamem mých pocitů těch let, mého pocitu nenaplnění…“ Milan Pitlach

Pavel Vančát, kurátor výstavy

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Pitlach: Fotografie z Československa 1968-1980